Jak zrobić matowe paznokcie bez lakieru

Jak zrobić matowe paznokcie bez lakieru

Matowe paznokcie są obecnie jednym z najgorętszych trendów w modzie. Są szykowne, wyrafinowane i bardzo fajnie wyglądające. Ale jedynym problemem z matowymi lakierami jest to, że nie utrzymują się tak długo jak ich błyszczące odpowiedniki.

Dobrą wiadomością jest to, że jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby twój lakier do paznokci wyglądał bardziej matowo bez konieczności zakupu drogiego top coat. Możesz użyć proszku, który jest używany do ochrony twarzy i produktów przed blaskiem od lat, lub możesz wymieszać swój lakier ze skrobią kukurydzianą lub proszkiem do pieczenia.

#1: Zrób swój własny matowy lakier do paznokci DIY

Najprostszym sposobem, aby Twoje ulubione lakiery wyglądały bardziej matowo jest zmieszanie ich z niewielką ilością proszku, takiego jak talk lub skrobia kukurydziana. Wlej niewielką ilość swojego ulubionego lakieru do miseczki lub zakrętki, a następnie dodaj odrobinę proszku, mieszając go wykałaczką, aby uzyskać ładną, równą mieszankę.

Możesz również wymieszać kilka kropel bezbarwnego top coat’u z proszkiem, a następnie nałożyć go na paznokcie jak zwykły lakier. Efekt jest subtelny, ale nadal może dać twój manicure ładne matowe wykończenie.

#2: Steam Your Nails to Make Them Matte

Jeśli masz w swoim salonie parownicę do twarzy, jest to świetna technika aby sprawić, że twój lakier do paznokci będzie wyglądał bardziej matowo – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu Urodowe porady i triki. Wystarczy zawiesić palce nad parą, a po kilku sekundach paznokcie wyschną z matowym wykończeniem.

#3: Buff Your Nails to Get the Matte Manicure You Want

Aby Twoje ulubione lakiery do paznokci wyglądały bardziej matowo, możesz je wypolerować za pomocą bufora do paznokci lub miękkiej szmatki. To szybki i łatwy sposób na uzyskanie gładkiego, profesjonalnego matowego wyglądu, o który Ci chodzi.

Ale należy zachować ostrożność podczas polerowania, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię paznokci i usunąć połysk. “Jeśli robisz to często, twój lakier może stracić swój blask”, mówi Banel. Ona zaleca polerowane paznokcie tylko do szybkiego touch-ups, aby utrzymać swój lakier wygląda najlepiej, a nie do codziennego noszenia.

#4: Pomaluj paznokcie klientki skrobią kukurydzianą i pozostaw na minutę

Aby uzyskać bardziej matowy wygląd manicure, spróbuj pomalować paznokcie klientki kolorem, który wygląda lepiej z niebłyszczącym wykończeniem, jak np. ciemnoniebieski lub bordowy. Możesz również spróbować jaśniejszego odcienia, takiego jak szary lub biały, jeśli czujesz się odważnie.

#5: Zastosuj naklejkę wodną na paznokciach klientki

Jeśli chcesz dodać trochę dodatkowej tekstury i zainteresowania do paznokci klientki, możesz również spróbować pomalować je naklejką wodną. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i są bardzo proste w aplikacji.

W rzeczywistości można nawet stworzyć własny wzór i użyć go na paznokciach klientek. Możesz nawet znaleźć wzory, które mają matowe wykończenie, jak ten z Valentino Beauty Pure.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *