Jak zrobić zadaszenie nad piórem

Jak zrobić zadaszenie nad piórem

Daszek nad kojcem sprawia, że pokój wygląda i czuje się bardziej elegancko, a jednocześnie zapewnia dziecku prywatność i ochronę przed żywiołami. Prosty baldachim można wykonać za pomocą zasłon i szyn sufitowych.

Materiały, których używasz, będą odgrywały znaczącą rolę w ogólnym wyglądzie i odczuciu twojego łóżka z baldachimem. Drewna takie jak akacja, orzech włoski i dąb dobrze pracują dla tradycyjnego projektu, ale mogą być również używane w bardziej nowoczesnych stylach. Niektórzy ludzie wolą wygląd blachy, która jest łatwiejsza do znalezienia i bardziej przystępna niż drewno.

Wybór tkaniny

Główną decyzją, którą będziesz musiał podjąć jest to, jaki rodzaj tkaniny chcesz dla swojego baldachimu. Istnieje wiele opcji, od przewiewnego lnu, przez wytrzymałe plandeki, po grube, luksusowe tkaniny, takie jak jedwab i aksamit.

Niezależnie od tego, czy stawiasz baldachim nad łóżkiem dziecka, czy nad sypialnią osoby dorosłej, ważne jest, aby wybrać tkaninę, która jest trwała i wytrzyma zużycie. Możesz to łatwo sprawdzić za pomocą kalkulatora tkanin, który pozwala wprowadzić wymiary i szerokość projektu, aby podać dokładną listę materiałów.

Będziesz musiał również zdecydować się na kolor tkaniny. Ciemne kolory są dobrym wyborem, aby ukryć brud i plamy, podczas gdy jasne kolorowe zadaszenia są często preferowane za ich zdolność do blokowania ciepła.

Instalacja baldachimu

Po tym jak masz swoją tkaninę i sprzęt gotowy, nadszedł czas, aby zbudować sam baldachim. Można to zrobić za pomocą zwykłej wiertarki i kilku śrubek, lub zastosować bardziej skomplikowane metody.

Na początek zmierz i zaznacz miejsce, w którym będziesz mocował swój baldachim. Pomoże Ci to uniknąć uszkodzenia sufitu i materaca. Następnie sprawdź, czy w Twoim suficie nie ma belek, używając do tego celu wykrywacza kołków, dzięki czemu baldachim będzie siedział bezpiecznie nad Twoim łóżkiem i nie spadnie.

Podczas instalacji baldachimu najlepiej jest przestrzegać instrukcji i ostrzeżeń producenta ze względów bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli wieszasz baldachim nad łóżkiem dziecka, upewnij się, że jest on zawieszony co najmniej 6 cali nad jego głową i że nie zasłania widoku.

Następnie, powiesić baldachim na haku sufitowym i użyć liny zawieszenia lub linii, aby utrzymać go bezpiecznie i nawet jak to drapuje. Dostosuj baldachim w razie potrzeby, aby zapewnić, że wygląda i czuje się po prostu dobrze.

Wykończenie baldachimu

Po zmontowaniu ramy i zainstalowaniu paneli, możesz wykończyć baldachim warstwą farby lub laminatu dla zabezpieczenia przed wodą. Możesz również zastosować lakier, aby nadać mu błyszczące, lśniące wykończenie.

Dodanie systemu linek

Aby otworzyć i zamknąć baldachim, możesz dodać prosty system linek. Dzięki temu Twoje dzieci będą mogły przesuwać baldachim z jednego końca na drugi bez konieczności wstawania z łóżka i chodzenia po pokoju.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *