Jak zrobić ławkę ogrodową z oparciem

Jak zrobić ławkę ogrodową z oparciem

Ławka ogrodowa może być relaksującym i użytecznym dodatkiem do Twojego patio lub podwórka. Są one dostępne w różnych stylach i mogą być wykonane na zamówienie, aby pasowały do Twojego domu. Wybierając materiały, pamiętaj, aby rozważyć, jak wytrzymają one elementy. Jeśli planujesz zbudować drewnianą ławkę do użytku zewnętrznego, upewnij się, że inwestujesz w solidną tarcicę, która nie będzie gnić.

Budowa ławki nie jest trudna i zajmie ci około sześciu godzin. Będziesz jednak potrzebował kilku dodatkowych kawałków drewna i kilku podstawowych narzędzi. Te przedmioty będą Cię kosztować niewielką kwotę pieniędzy, ale dadzą Ci piękny i funkcjonalny mebel na Twoje podwórko.

Pierwszym krokiem jest wycięcie materiałów na ławkę. Będziesz potrzebował jednego 8′ długiego 2×4 na ławkę. Upewnij się, że listwy są równomiernie rozmieszczone i pozostawią około 3″ zwisu po obu stronach siedziska. Po przycięciu listew, przymocuj je do ramy za pomocą dwu i pół calowych śrub.

Następnie trzeba będzie dodać deski oparcia. Możesz je przyciąć, aby pasowały do stożkowej ramy, lub po prostu dodać je bez szczeliny. Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć wysięg każdej deski i dostosować cięcia tak, aby pasowały bez szczelin.

Na koniec musisz dodać do ramy przednie i tylne nogi. Przymocuj te nogi za pomocą dwuipółcalowych wkrętów z otworami kieszeniowymi. Wykonaj poniższe kroki dla każdej nogi.

Aby dodać oparcie, użyj dwóch kolejnych długich desek, aby przymocować je do wewnętrznej strony przednich i tylnych nóg. Zamontuj deskę oparcia na ramie oparcia, z zagiętą krawędzią deski ustawioną do przodu. Dla uzyskania efektu końcowego można zaokrąglić górną część wspornika oparcia za pomocą wyrzynarki.

Przed wykończeniem ławki ogrodowej należy pamiętać o uszczelnieniu oparcia i siedziska, aby ochronić je przed warunkami atmosferycznymi. Sprawdzi się tu klej epoksydowy, uretanowy lub klej do stolarki zewnętrznej. Potrzebna będzie również poziomica, aby upewnić się, że rogi ławki są kwadratowe.

Po zakończeniu budowy ławki możesz ją zabejcować, aby pasowała do Twojego domu lub ogrodu. Zalecana jest lateksowa bejca zewnętrzna, ponieważ nie będzie ona wnikać w pęknięcia i szczeliny ławki. Ten rodzaj bejcy może przetrwać 20 lat, jeśli zostanie prawidłowo zastosowany.

Istnieje kilka różnych sposobów wykończenia ławki, ale ostateczne wykończenie powinno być gładkie i wypolerowane, aby podkreślić naturalne usłojenie drewna. Liquid Nails są również dobrym wyborem do utrzymania ławki razem.

Bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące budowy ławki ogrodowej można znaleźć na stronie MyOutdoorPlans. Ich instrukcje zawierają wskazówki dotyczące zarówno oparcia, jak i siedziska, a także wszystkie pomiary. Podobnie jak w przypadku powyższych planów, ich instrukcje są dokładne, zawierają zdjęcia i inne szczegóły.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *