Jak zrobić zwierzęta z recyklingu

Jak zrobić zwierzęta z recyklingu

Materiały z recyklingu to świetny sposób na stworzenie zabawnych i ekologicznych projektów artystycznych. Istnieje wiele różnych rodzajów dostępnych materiałów nadających się do recyklingu, w tym karton, plastikowe butelki i szklane słoiki. Przy odrobinie kreatywności możesz przekształcić je w wyjątkowe i zabawne figurki zwierząt. Na początek zbierz kilka materiałów nadających się do recyklingu, o których mowa powyżej. Możesz nawet rozważyć recykling niektórych starych kalendarzy i magazynów, ponieważ będą one stanowić wspaniałe dekoracje.

Jeśli chodzi o zwierzęce tematyczne sztuki recyklingu, nie brakuje opcji. Możliwe jest ponowne wykorzystanie butelki po jogurcie, aby stworzyć urocze, zabawne i ekologiczne zwierzę. Pomaluj butelkę na wybrany kolor, a następnie przyklej nogi, oczy i twarz. Alternatywnie, możesz stworzyć bardziej realistyczny wygląd malując butelkę w kontrastującym kolorze – znalezisko to jest wynikiem pracy ekipy portalu Blog Pielęgnacja Online. Innym pomysłem jest użycie rurki z szyjką. Najlepszą częścią tego projektu rzemieślniczego z recyklingu jest to, że może być wyświetlany na płaszczu, półce lub blacie.

Inne zabawne i sprytne pomysły do rozważenia to zrobienie krytego siedliska zabaw. Może to być wszystko od ściany skalnej do filcowej “trawy” do fontanny z pomponami. Dla zwiększenia efektu dodaj inne przedmioty z domu, takie jak kartonowy “piasek” lub papierowe “siano”. Możesz również rozważyć stworzenie siedliska w stylu polarnym lub farmerskim, z domkiem dla lalek i innymi ciekawymi akcentami.

Innym zaskakująco prostym, ale zabawnym projektem jest zwinięty kawałek papieru. Użyj pałeczki lub innego narzędzia, aby zwinąć papier w kształt stożka. Powinien on mieć około 4 cale szerokości. Kiedy to się skończy, możesz odciąć nadmiar. Można również użyć zwiniętej rolki po ręczniku papierowym lub innego podobnego przedmiotu, choć może on nie nadawać się do recyklingu.

Jeśli czujesz się szczególnie sprytny, możesz nawet przetworzyć niektóre materiały z recyklingu w coś bardziej wyszukanego. Plastikowa butelka z recyklingu może zostać przekształcona w sadzarkę dla zwierzątek z lasu lub w dekoracyjny wazon na kwiat lub dwa. Dla trochę dodatkowej zabawy, dodać gałęzie sosnowe do górnej części sadzarki, a może niektóre bombki na sezon wakacyjny. Użycie różnych materiałów do stworzenia siedliska zabaw w domu to świetny sposób na zaangażowanie dzieci w dekorowanie domu.

Wreszcie, można również spróbować swoich sił w niektórych fajnych eksperymentów naukowych z recyklingu. Jeśli masz miejsce i zainteresowanie nurkowaniem lub nauką o życiu morskim, może to być fajny sposób na poznanie różnych rodzajów stworzeń, które żyją w naszych morzach. Jednakże, jeśli jesteś w szczypcie, istnieje wiele gotowych zestawów na rynku. Nie są one wcale takie drogie, więc dlaczego nie wziąć jednego?

Wszystkie te recyklingu pomysły rzemiosła może być dużo zabawy, i będzie miał ty i twoja rodzina czuje trochę zielony w tym samym czasie. Co więcej, będziesz miał wspaniały prezent do podarowania przyjacielowi lub sąsiadowi, lub do wyświetlenia na własnej ścianie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *