Jak zrobić przelew internetowy

Jak zrobić przelew internetowy

Przelewy internetowe to wygodny sposób na przesyłanie pieniędzy pomiędzy Twoimi kontami bankowymi. Pozwalają one uniknąć kłopotów związanych z udawaniem się do biura telegraficznego lub biura przekazów pieniężnych i mogą być używane z każdego komputera z dostępem do Internetu. Bankowość internetowa jest również bezpiecznym sposobem dokonywania płatności.

Przed wysłaniem przelewu musisz upewnić się, że odbiorca jest uprawniony do jego otrzymania. Oznacza to, że upewnij się, że imię i nazwisko danej osoby zgadza się z jej numerem konta. Sprawdź źródło i lokalizację konta, a także sprawdź, czy bank ma jakiś program ochrony przed oszustwami. Być może będziesz musiał skontaktować się z działem obsługi klienta danej instytucji, aby dowiedzieć się więcej.

Kiedy już zdobędziesz potrzebne informacje, musisz znaleźć odpowiednie narzędzie do wykonania zadania. Możesz skorzystać z systemu IMPS, który jest nową usługą umożliwiającą zarabianie i otrzymywanie pieniędzy poprzez transakcję elektroniczną. System ten jest łatwy w użyciu i nie ma ograniczeń czasowych.

Jeśli wysyłasz pieniądze do obcego kraju, będziesz musiał upewnić się, że odbiorca ma numer ABA lub routing do swojego konta bankowego. W przypadku przelewów międzynarodowych, będziesz musiał również podać kod SWIFT odbiorcy. Niektóre banki są bardziej rygorystyczne co do tych wymagań niż inne.

Możesz użyć Internetu, aby wysłać pieniądze do innej osoby za pomocą własnego banku, ale prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić opłatę za tę usługę. Inni dostawcy są jednak tańsi niż Twój bank. W zależności od wielkości przelewu, możesz być również zmuszony do zapłacenia marży za kurs wymiany, co oznacza, że zostaniesz obciążony opłatą za przeliczenie pieniędzy na inną walutę.

Podczas gdy większość interfejsów bankowości internetowej posiada zakładkę “przelew”, będziesz chciał również poszukać innych rodzajów przelewów. Możesz wysłać pieniądze na konto zewnętrzne, takie jak konto przyjaciela lub członka rodziny, a także możesz wysłać je do obcego kraju. Kilka banków dodało nowe usługi, aby ułatwić ten proces. Należą do nich możliwość przesyłania pieniędzy na numery telefonów komórkowych.

Innym popularnym rodzajem przelewu jest płatność kartą kredytową. Jest to najmniej kosztowna metoda przekazywania pieniędzy. Ważne jest, aby uważać na opłaty. PayPal pobiera 2,9% za przelewy kartą debetową. Istnieje jednak kilka darmowych firm oferujących karty kredytowe, takich jak Venmo, które oferują szybkie i bezpieczne przelewy.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz dużą sumę pieniędzy, czy tylko niewielką kwotę, będziesz musiał sprawdzić w swoim banku limity przelewów. Niektóre banki pozwalają na wysłanie do PS10,000, a niektóre mają znacznie wyższe limity. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś oczekiwać od jednego do trzech dni na pojawienie się pieniędzy na koncie odbiorcy.

Dobry interfejs bankowości internetowej powinien zawierać najnowsze technologie przelewów i najgorętsze aplikacje. Oprócz tego, że pozwoli Ci zarządzać Twoimi przychodami i rozchodami, poinformuje Cię, czy istnieją jakieś warunki, które musisz spełnić, aby zrealizować przelew.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *