Jak zrobić ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych

Jak zrobić ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych

Ogrodzenie wykonane z paneli ogrodzeniowych jest doskonałym sposobem, aby Twoje podwórko wyglądało fantastycznie bez kłopotów z instalacją pikiet. Są one dostępne w stylach solidnych, psich uszu i kraty. Panele ogrodzeniowe różnią się również wysokością, co czyni je dobrym wyborem dla domów z niskimi liniami własności. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas budowania ogrodzenia jest przestrzeń posty co najmniej dziesięć stóp od siebie. Możesz potrzebować pozwolenia, jeśli twój obszar ma kodeks budowlany. Jeśli Twój obszar nie ma kodeksu budowlanego, możesz być w stanie zainstalować ogrodzenie bez niego.

Po pierwsze, zakopać swój post co najmniej trzy cale w ziemi. To pomoże zapobiec ogrodzeniu z kołysania lub pochylania. Upewnij się, że słupek jest bezpieczny, używając impregnowanego ciśnieniowo drewna lub stalowego słupka.

Następnie należy zmontować panel, łącząc ze sobą górną i dolną szynę. Szyny te powinny być przycięte na długość dla każdego panelu. W przypadku najwyższych ogrodzeń, możesz dodać trzecią szynę wzdłuż środka każdego słupka.

Gdy sztachety są już na miejscu, należy przymocować pikiety. Pikiety to pionowe listwy drewniane o grubości jednego cala. Mocujemy je do szyn za pomocą śrub – ten fragment został przekazany przez stronę .

Podczas instalacji ogrodzenia, możesz chcieć użyć kątowników do zabezpieczenia paneli. Korzystając z tej metody, będziesz miał lepszą widoczność z ziemi. Wymaga to jednak dużej siły i wytrzymałości, która może nie być dostępna dla niektórych właścicieli domów.

Oprócz kątowników, możesz również chcieć użyć 2x4s do wsparcia swoich paneli. Można je wykorzystać jako kątowniki lub jako deski podporowe dla drugiej ramy. Posiadanie ich na miejscu nie tylko pozwoli Ci na szybkie złożenie panelu, ale również zapewni pionowość desek.

Składanie ogrodzenia może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie masz odpowiednich narzędzi. Na przykład, jeśli nie masz piły lub wiertarki, realizacja projektu może zająć więcej czasu. Dlatego właśnie panele ogrodzeniowe są tak popularną opcją. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie i dać swój dom estetyczny impuls. Ponadto, panele są łatwiejsze do skonstruowania na ziemi.

Istnieją również prefabrykowane panele, które są łatwe do zainstalowania. Są one sprzedawane w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. Mają one zazwyczaj wysokość 6 stóp. Panele są zwykle sprzedawane w zestawie trzech, a do wykonania tego zadania będziesz potrzebował tylko dwóch osób. W zależności od marki, te panele będą kosztować od 80 do 300 dolarów. Niektóre prefabrykowane opcje są nawet na centrach, co oznacza, że nie trzeba się martwić o ponowny rozmiar szyn, aby dopasować panel.

Wreszcie, trzeba będzie zmierzyć i zaznaczyć linie ogrodzenia. Robienie tego pozwoli Ci uniknąć umieszczenia panelu pomiędzy domem sąsiada. Chociaż może to brzmieć jak no-brainer, niektóre obszary mają ścisłe kody budowlane. Pamiętaj, aby sprawdzić z lokalnym rządem, aby uzyskać więcej informacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *