Jak zrobić kostium Maryi

Jak zrobić kostium Maryi

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z ktomitozrobi.pl

Maryja jest jedną z najbardziej ikonicznych postaci wiary chrześcijańskiej, a jako matka Jezusa jest obowiązkowym elementem kostiumu w jasełkach lub innych przedstawieniach kościelnych. W tym kostiumie Maryja jest często przedstawiana w pięknej niebieskiej sukni z białą czapką na głowie, a te kostiumy są idealne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jeśli chcesz wyglądać jak Maryja, będziesz potrzebować niebieskiej poszewki (kup taniej lub przefarbuj ją w razie potrzeby), długiej spódnicy, rozciągliwej opaski na włosy i kilku sandałów. Możesz też dodać brązową tunikę lub szlafrok dla szaty Józefa, jeśli masz takie dostępne.

Alternatywnie możesz zrobić kostium Maryi z kawałka materiału, takiego jak prześcieradło lub bawełniany dżersej. Po bokach wytnij szczeliny, przez które będą przechodziły ramiona, a na górze – głowa – sekcja ta została przygotowana przez autora serwisu . Możesz również dodać trochę białego materiału do obszycia prześcieradła, używając szpilek lub taśmy do obrębiania, jeśli ją masz.

Następnie złóż część arkusza w okrąg i użyj pipe cleanerów, aby zrobić aureolę – przyklej ją na gorąco do opaski i udekoruj srebrną lamówką. Jeśli chcesz dodać skrzydła wróżki, po prostu wytnij kilka kawałków kartki na dwa kształty skrzydeł i przyklej je na środku.

Do wykonania kapelusza użyj melonika lub kapelusza z szerokim rondem. Najlepiej znaleźć taki, który można łatwo założyć i który ma ładny brzeg. Możesz również kupić gotowy kapelusz, jeśli nie masz czasu lub umiejętności, aby zrobić swój własny.

Przy odrobinie wyobraźni możesz stworzyć dla swojego dziecka uroczy kostium Maryi, który założy w te święta. Niezależnie od tego, czy organizujesz rodzinne przyjęcie, czy bierzesz udział w imprezie środowiskowej, ten strój będzie wyglądał świetnie i pomoże Twojemu maluchowi poczuć się bardzo wyjątkowo.

Możesz kupić pełny kostium Maryi dla swojego dziecka w naszym sklepie lub możesz go zrobić samodzielnie. Jeśli brakuje Ci czasu, możesz też kupić gotową sukienkę i pelerynkę.

Jeśli jednak jesteś nieco mniej zorganizowana i nie masz maszyny do szycia, to przy odrobinie wyobraźni i kilku prostych materiałach nadal możesz zrobić własny kostium Maryi w domu. Jeśli szukasz bardziej tradycyjnego stroju, nasz damski kostium dziewicy Maryi jest idealny.

Jeśli jesteś nieco bardziej kreatywny, możesz stworzyć kostium Maryi, który wygląda bardzo podobnie do filmu. Możesz na przykład zrobić tunikę ze starej białej bluzki lub białego T-shirtu z białym kołnierzykiem i mankietami. Możesz również dodać opaskę na głowę i kolczyki, aby kostium był bardziej autentyczny.

Inną opcją jest użycie białej sukienki z zestawu ubrań dla niemowląt lub maluchów. Jeśli masz sukienkę, która dobrze pasuje do Twojego dziecka, może to być szybki i łatwy kostium do wykonania dla nich w domu.

Jeśli jesteś nieco bardziej kreatywna, możesz dodać do tego kostiumu tiarę, aby uzyskać dodatkowy efekt. Najlepiej jest kupić małą tiarę, a nie taką z dużą ilością falbanek, ponieważ spowoduje to, że będzie ona zbyt ciężka dla Twojego dziecka. Możesz kupić małą tiarę w sklepie z artykułami rzemieślniczymi lub online.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *