Jak sprawić, aby schody wejściowe do domu wyróżniały się

Jak sprawić, aby schody wejściowe do domu wyróżniały się

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu jaktozrobiles.pl

Schody przy wejściu do domu mają duże znaczenie. Schody mogą być pierwszą rzeczą, którą widzi gość i powinny być zaprojektowane tak, aby pasowały do stylu reszty domu. Nie musisz być geniuszem dekoracji, aby stworzyć oszałamiające schody. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć.

Istnieje jedna zasada kciuka przy wyborze schodów wejściowych. Powinien on być proporcjonalny do wielkości domu. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają co najmniej 8 stóp przestrzeni między schodami a drzwiami wejściowymi. Daje to pole do manewru, ale także zapewnia miejsce na umieszczenie siedziska lub fotela okiennego.

Użycie koloru i wzoru do zdefiniowania przestrzeni może sprawić, że będzie to odważne stwierdzenie. Na przykład, możesz chcieć iść z dywanem w kolorze tonalnym, aby ukryć brud i zużycie.

Użycie różnych odcieni tego samego koloru na stopniach i poręczach schodów może dać ciekawy efekt. W tym przypadku kolory mogą być skoordynowane z resztą wnętrza.

Schody naklejane są łatwe w montażu i są dobrym rozwiązaniem, jeśli masz napięty budżet. Malowanie schodów to kolejny sposób na zrobienie rozprysku. Dekoracyjna farba do schodów w cienistym odcieniu może ładnie komponować się z resztą domu.

Bieżnik na klatce schodowej może sprawić, że poczujesz się, jakbyś chodził po miękkiej powierzchni. Biegacze występują w różnych kształtach i rozmiarach, od prostych geometrycznych wzorów po wzorzyste wzory. Zazwyczaj są one wykonane z bardziej miękkiego materiału niż rzeczywiste bieżniki. Dodanie do bieżni kilku stylowych lampek może spotęgować ten efekt.

Wybór odpowiedniego materiału może również zrobić różnicę. Stal nierdzewna jest popularnym wyborem, ale jeśli chcesz iść tradycyjnie, kamień lub dywan może zrobić sztuczkę. Jeśli już przy tym jesteśmy, warto rozważyć bejcowanie lub woskowanie, aby wzbogacić naturalne odcienie drewna.

Jeśli chcesz zrobić coś bardziej sprytnego, dlaczego nie użyć ściany z galerii? Mógłbyś mieszać i dopasowywać wydruki z pocztówek do pocztówek lub innych pamiątek, takich jak rzeźbiona balustrada. Aby podkreślić drewno, mógłbyś zastosować oświetlenie w postaci pasków LED.

Kolejnym efektownym elementem związanym ze schodami jest lustro. Dzięki nim dom może wyglądać na większy. Podobnie, niski wieszak na ubrania sprawi, że przedpokój będzie wydawał się mniej zagracony i bardziej zorganizowany.

Jeśli zamierzasz zbudować schody, możesz równie dobrze wykorzystać je w pełni. Dobrze wykonane schody wejściowe to atut, który może poprawić dostępność Twojego domu, a jednocześnie sprawić, że nie będziesz musiał szukać kluczy po omacku. Dodaj światło i półkę, aby wyeksponować wazony i inne przedmioty dekoracyjne.

Wreszcie, gdy jesteś przy tym, możesz rozważyć inteligentny swagger. Na przykład pomalowany tablicą kredową biegacz po schodach to świetny sposób na utrzymanie czystości i bałaganu na schodach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *