Jak zrobić zrzut ekranu w Huawei P30 Lite

Jak zrobić zrzut ekranu w Huawei P30 Lite

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z ciekawejak.pl

Kiedy potrzebujesz nagrać informacje na swoim HUAWEI P30 Lite, możesz użyć funkcji Zrzutu ekranu. Jest to poręczny sposób na uchwycenie treści ukrytych na ekranie lub podzielenie się nimi ze znajomymi. Funkcja zrzutu ekranu w telefonach Huawei pozwala użytkownikom na wykonywanie zarówno pełnych stron, jak i częściowych zrzutów ekranu. Częściowe zrzuty ekranu są dobre do uchwycenia pojedynczego fragmentu informacji, podczas gdy pełnostronicowe zrzuty ekranu przechwytują całą stronę internetową lub aplikację.

Folder Zrzuty ekranu w urządzeniu zawiera wszystkie wykonane zrzuty ekranu. Możesz otworzyć te obrazy i wyświetlić je w aplikacji Galeria. Jeśli chcesz je usunąć, możesz to zrobić również w aplikacji Galeria. W niektórych krajach obowiązują jednak przepisy ograniczające korzystanie ze zrzutów ekranu. Na przykład we Francji zrzuty ekranu mogą być legalnie używane tylko w ramach uczciwego użytku.

Aby wykonać zrzut ekranu na telefonie HUAWEI P30 lite, musisz jednocześnie nacisnąć przycisk zasilania i klawisz zmniejszania głośności. Po wykonaniu tej czynności na ekranie pojawi się komunikat z kilkoma opcjami. Opcje te obejmują zapisanie zrzutu ekranu w aplikacji Galeria, wykonanie kolejnego zrzutu ekranu, usunięcie bieżącego zrzutu ekranu oraz zatrzymanie bieżącego zrzutu ekranu.

Ikona Zrzut ekranu znajduje się na pasku powiadomień. Ta ikona jest skrótem do narzędzia zrzutu ekranu. Jest to czerwona ikona, która wygląda jak aparat fotograficzny. W zależności od urządzenia może być konieczne dodanie tego skrótu do panelu szybkich ustawień.

Po naciśnięciu ikony powinna pojawić się krótka animacja. Następnie powinieneś usłyszeć dźwięk kliknięcia z aparatu. Pojawi się również mała ikona przy krawędzi ekranu. Z tego miejsca możesz rozpocząć nowy zrzut ekranu. Jeśli chcesz zatrzymać bieżący zrzut ekranu, po prostu dotknij ekranu.

Istnieją różne inne sposoby wykonywania zrzutów ekranu w smartfonie HUAWEI. Możesz również przechwytywać zrzuty ekranu, przeciągając palcem w dół od góry wyświetlacza. Alternatywnie możesz zdecydować się na to poprzez stuknięcie knykciami lub przesuwając trzy palce poziomo po ekranie.

Wykonanie zrzutu ekranu w smartfonie Huawei nie jest trudne. Możesz to zrobić za pomocą panelu szybkich ustawień lub poprzez stuknięcie knykciami. Stuknięcia knykciami są zwykle rozpoznawane przez Huawei, ale możesz też użyć innych metod, aby wykonać zrzut ekranu. Użycie stuknięcia knykciami wymaga otwarcia strony, którą chcesz zapisać.

Jeśli używasz urządzenia z systemem Android, możesz również wykonać zrzut ekranu, przeciągając palcami od góry ekranu w dół. Alternatywnie możesz nacisnąć pasek stanu lub przycisk Aparat na ekranie. Niezależnie od wybranej metody, powinieneś usłyszeć dźwięk kliknięcia aparatu. Następnie możesz zapisać zrzut ekranu i udostępnić go innym osobom.

Aby udostępnić zrzut ekranu znajomemu, możesz przejść do aplikacji Galeria. Podobnie, możesz również udostępnić je znajomym za pośrednictwem aplikacji messenger.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *